Író-Olvasó tábor 2013

Esemény kezdete:2013. július 1.
Esemény vége:2013. július 5.
Esemény helyszíne:Bárczay-kastély Felsőzsolca
Író-Olvasó Tábor - nem csak a könyvtárban

A könyv ne csak barátunk, hanem ellenfelünk is legyen: értsük meg, de vitatkozzunk is vele. Diderot idézetében megtalálhatjuk azt a célt, azt az eszmét, amely már 4. alkalommal keltette életre a Felsőzsolcai Közművelődési Intézet és Városi Könyvtár szervezésében az 1 hétig tartó nyári író-olvasó tábort. Az első reggelen sok ismerős arc köszöntötte a könyvtárosokat. A gyerekek között akadt olyan gyermek is aki már 4 alkalommal vett részt a táborozáson. A tábor fő céljának tekintettük Felsőzsolca múltjának, jelenének megismertetését irodalommal ötvözve. A sokszínű programok során lehetőségük volt a gyerekeknek betekintést nyerni a költészet birodalmába, Gyenes Klára felsőzsolcai költőnő segítségével. A tetteik jelentőségét, a felelősség tudat elsajátítását segítette elő Dr. Gaál Nóra ügyvédnő „Felelős vagy tetteidért” előadása. Élményekben gazdag csütörtöki napon vehettek részt a táborozó gyermekek a Miskolci Állat és Kultúrparkban. A bátor leányok és legények a nyakukban tekeredő kígyótól sem riadtak vissza. A tábor zárásaként az utolsó napon kreativitásuk ösztönzéseként ügyességi, kézműves kötetlen foglalkozásokon vettek részt a gyerekek. Akadtak olyanok is, akiket a könyvtárosok átváltoztattak kalózzá, pillangóvá vagy akár pókemberré is az arcfestés segítségével. Élményekben bővelkedő, hasznos ismeretekkel gazdagodva végződött a 2013-as felsőzsolcai Író-Olvasó Tábor.

Gyermekoldal

Mire emlékezzünk ma?

• 1840 - született Pjotr Iljics Csajkovszkij orosz zeneszerző (Hattyúk tava, Csipkerózsika, Diótörő)

1938 - Bíró László József beadta első golyóstoll szabadalmát a Magyar Királyi Szabadalmi Hivatalba